Paroda „JŪROS VEIDRODIS (Žalčio pasaka)“ liepos 16 – rugpjūčio 27 dienomis

Menlibayeva still 1 Transoxiana Dreams-videoL2 as Smart Object-1
Kadras iš Amalgul Menlibayevos filmo Transoksianos sapnai, vieno kanalo spalvota HD vaizdo projekcija, garsas, 23 min, 2011. AEAALLC nuosavybė
 
Liepos 16 dieną Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje (E.A. Jonušo g. 3, Nida) atidaroma paroda The Many Headed Hydra #2: JŪROS VEIDRODIS (Žalčio pasaka), veikianti kaip intervencija, pranašystė ir radijo žurnalas. Iki vasaros pabaigos truksiančioje parodoje eksponuojami lietuvių ir užsienio menininkų darbai atsigręš į jūrą ir tarpkultūrinę mitologiją, gretindami juos su šiandienos aktualijomis.

Skaityti daugiau...

Atvirų durų diena menininkų studijose

osjune
Archyvinis kadras iš menininkės Yael Vishnizki Levi tyrimo apie Nidos istoriją ir kultūrą

VDA Nidos meno kolonija kviečia į atvirų durų dieną menininkų studijose. Šįkart kviečiame į dviejų rezidenčių Indrės Ercmonaitės (LT) ir Yael Vishnizki Levi (PL) projektų pristatymus, kurie vyks birželio 29 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Nidos meno kolonijoje (E. A. Jonušo g. 3, Nida).

Skaityti daugiau...

Rezidentai Nidoje 2017-ųjų birželį

P1020077 01
Skaistės Marčienės nuotrauka
Labas, vasara! Birželį VDA Nidos meno kolonijoje reziduoja menininkės Indrė Ercmonaitė (LT), Yael Vishnizki Levi (PL), Katarina Poliacikova (SK), liepą atsidarysiančiai parodai „Jūros žvilgsnis“ ruošiasi kuratorės Emma Haugh (IE/DE) ir Suza Husse (DE), menininkių kolektyvas Cooltūristės (LT).

Skaityti daugiau...

Fotoreportažas iš 7-ojo Inter-formato simpoziumo „Palei linijas“

 02
Dūminė menininkės Ruth Proctor eisena „Dangus griūva“. Andrejaus Vasilenko nuotrauka
Gegužės 19–22 d. VDA Nidos meno kolonijoje vyko septintasis Inter-formato simpoziumas „Palei linijas“. Daugiau nei 50 menininkų, mokslininkų ir įvairių sričių praktikų susirinko diskutuoti ir patirti ne tik vietines linijas, bet ir įvairias jų išraiškas globaliuose peizažuose: nuo diagramų ir žemėlapių iki požeminių geo-energetinių srovių. Braižant, žemėlapiaujant, piešiant, vaikščiojant, įrašant, atliekant, rašant, skaitant, atspindint, dainuojant ir ieškant geo-energetinių linijų simpoziume atskleistos įvairios strategijos, perteikiančios šiandieninę kultūros ir visuomenės būklę.

Skaityti daugiau...

Skelbiama 7-ojo Interformato simpoziumo programa

FB-cover-03

Gegužės 19-21 dienomis jau 7-ąjį kartą Interformato simpoziumas kviečia menininkus, mokslininkus ir įvairių sričių praktikus susiburti VDA Nidos meno kolonijoje trijų parų simpoziumui ir pasivaikščioti bei pamąstyti palei linijas.

Skaityti daugiau...